Kevad on ukse taga! Kuidas valmistuda toidu kasvatamiseks?

29.03.2023
Sisuturundus

Kevad on just see aeg, kui panna plaan paika ja alustada aiasaaduste kasvatamise ettevalmistustega. Värske ja puhas toit on hea meie tervisele - kasuta võimalust ja kasvata nii palju ise nagu sul on võimalik. Meie soovitustega saad nutikalt alustada toidu kasvatamise esimeste sammudega.

Mõtle, mida sa soovid kasvatada

Esimese sammuna tuleb alati mõelda, mida soovid kasvatama hakata ja kus seda teha. Kui sa elad korteris, kus on rõdu, siis loo sellest mõnus ja roheline keskkond, kuhu planeeri maitsetaimede ja miks mitte ka mõne tomatitaime potid.

Kui sa elad majas ja sul on oma aed, saad planeerida suuremalt. Pane kirja maitsetaimed, puuviljad, marjad, juurviljad ja teised aiasaadused, mida soovid ise kasvatada. Seejärel mõtle läbi, kas sul on kõik vajalik selleks olemas. Vajalik on nii aiakuur, kus hoiustada vajalikke aiatööriistasid kui ka peenrad, põllumaa ja kasvuhoone.

Uuri välja, milliseid kasvutingimusi kõik soovitud taimed vajavad, Kuidas neid kasvatada? Kui valgustundlikud need on? Mis aja tuleks seemned mulda panda ja taimed istuda? Kui kogu info on olemas, ei jää muud üle, kui hakata seemneid või taimi ostma ning kõiki vajalikke ettevalmistusi tegema.

Juba peatselt saad rõõmustada enda kallimaid inimesi koduaia saadustega. Kui sul on olemas juba mahukas laud või baarilaud kööki, saad selle ümber võõrustada oma pere ja sõpru, et pakkuda enda kasvatatud saadustest valmistatud sööke. Olgu selleks juurviljapirukas või maitsev vokiroog koos grillitud kalaga.

Asu asja kallale

Taimede kasvatamine vajab ettevalmistusi, alates sellest, et vaja on soetada seemned või osta juba eelnevalt kasvatatud taimed, kuni peenarde või kasvuhoone püstitamiseni välja. Sõltuvalt sellest, kas sa oled enne taimi kasvatanud või mitte, võib see võtta erinevat aega. Kui peenrad või kasvuhoone on juba olemas, tuleks need üle vaadata ja valmistada uueks kasvuperioodiks ette. Kobesta muld, puhasta kasvuhoone ja asenda vajadusel selles olev muld.

Kui sul ei ole peenraid või kasvuhoonet, tuleks alustada nende tegemise ja ülesseadmisega. Planeeri vastavalt päikese liikumisele ja taimede kasvutingimustele peenarde asukohad ning vali endale sobivas suuruses ja materjalist kasvuhoone. See võib olla kas plastikust või klaasist, puidust või metallist konstruktsiooniga. Valikuid on palju, vaata, milline sobib sinu aeda ja mis vastab sinu eelarvele. Ära unusta ka vajalikke aiatööriistasid nagu rehasid, kõplasid, käru, labidat, töökindaid, kastekannu või kastmissüsteemi.

Kui sa mõtled kõik sammud hoolikalt läbi, ennetad paljusid ootamatuid väljaminekuid ja tegevusi. Nii nagu paljude tegevuste juures on, ka siin planeerimine võtmetähtsusega. Edu oma toidu kasvatamisel!

Sarnased artiklid