Miks läheb reisil alati kõht kinni?

Kodutohter
19.11.2020
Shutterstock

Kui istutakse pikkadel lennu- või bussireisidel, siis ainevahetus ei hakka tööle.

 

See on paljudele tuttav mure. Põhjuseid võib olla erinevaid. Koduse toidu asemel süüakse reisil võõrast toitu ja ka rohkem igasuguseid küpsetisi ja maiustusi. Kõiges selles on palju vähem kiudaineid, kui koduses toidus. Tihti unustatakse vee joomine ära, kuid soojas kliimas vedeliku vajadus tõuseb, sest seda higistatakse välja.

Kui istutakse pikkadel lennu- või bussireisidel, siis ainevahetus ei hakka tööle, kui keha ei saa liikuda.

Reisil olles ei pääse alati tualetti, kui on vajadus. Paljudel on probleeme võõra tualeti kasutamisega, koju tulles ja tuttavas ümbruses laheneb asi kohe.

Reisil olles tuleb varustada ennast veega ja juua piisavalt. Kogu aeg ei tohi istuda, ka bussis ja lennukis tuleks end vahepeal sirutada ja kasvõi teha varbale ja kannale tõuse. Sööma peaks palju puuvilja, mis muidugi tuleb hoolikalt ära pesta. Bussimatkadel tehakse regulaarselt bensiinijaamades peatusi, kus peaks kasutama võimalust ja käima tualetis, isegi kui otsest vajadust ei tunne. Reisile võib kaasa võtta kuivatatud puuvilju, eriti just musti ploome ja probiootikumidega toidulisandit, mis hoiavad kõhu korras ja ennetavad gaase.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid